1. Dziś z racji Roku Jubileuszowego św. Franciszka parafialne pielgrzymka do o. Franciszkanów w Lublińcu na Białej Kolonii. Rozpoczęcie o g. 15:30. Dojazd indywidualny lub grupowy na rowerach. Wyjazd rowerzystów o g. 15:00 z parkingu. Warto mieć odblaski lub kilka kamizelek odblaskowych. Jednocześnie jest to dziękczynna pielgrzymka dzieci I komunijnych. Na miarę możliwości proszę, aby były w strojach komunijnych?
  2. W środę 27. roczn. pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach.
  3. Za tydzień III – cia niedz. miesiąca, zbiórka na funkcjonowanie parafii.
  4. Bóg Zapłać panom za złocenie bramy cmentarnej.
  5. Polecam Gościa Niedzielnego z najnowszymi informacjami z diecezji katowickiej, opolskiej i gliwickiej.
  6. Młodzieży i nie tylko polecam bardzo wartościową gazetę „Trwajcie w miłości” (dawna nazwa to „Miłujcie się”) – 5 zł.

Komunikat GUS – u!

Główny Urząd Statystyczny przypomina o trwającym badaniu „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”. Jeżeli któreś z gospodarstw nie odpowiedziało jeszcze na pytania, to zgłosi się do niego ankieter statystyczny. Prezes GUS zachęca do udziału w tym badaniu.

Ciekawostka:

Pan prezydent Karol Nawrocki codziennie odmawia dziesiątkę różańca w int. wszystkich, którzy go wspierają i modlą się na niego!

Radość:

Dziś w Bazylice w Rudach Święto Metropolitalne. Podczas festynu rodzinnego będzie stoisko z materiałami o Słudze Bożym Diec. Gliwickiej Alfonsie Mańce